שאלות נפוצות בכל הנושא לתהליך של הלוואה בערבות המדינה


הלוואה בערבות המדינה

הלוואה בערבות מדינה היא סוג של הלוואה בגיבוי ממשלתי המובטחת על ידי המדינה.

סוג זה של הלוואה שמור בדרך כלל לבעלי הכנסה נמוכה או בינונית. זה יכול לשמש לרכישת בית, פירעון חובות או פתיחת עסק. על הלווה לעמוד בדרישות זכאות מסוימות ותנאי ההלוואה ישתנו בהתאם למדינה שמבטיחה לה.

ההלוואה בערבות המדינה היא סוג הלוואה המובטחת על ידי המדינה. זה נפוץ יותר באירופה מאשר בארה"ב.

באירופה, ההלוואה בערבות המדינה הייתה מכשיר פופולרי מאוד למימון פרויקטים של תשתיות ציבוריות והשקעות פרטיות בשנים האחרונות.

ההלוואה בערבות המדינה נקראת גם הלוואה ריבונית, איגרת חוב ממשלתית או חוב ממשלתי.

בארצות הברית קיימות הלוואות רבות בערבות מדינה. הדרך הטובה ביותר לקבל הלוואה בערבות מדינה היא לפנות למחלקת השיכון והפיתוח העירוני (HUD). ל- HUD יש רשימה של כל ההלוואות בערבות מדינה ודרישותיהן לזכאות.

סעיף זה עוסק בהלוואה בערבות מדינה. הלוואה בערבות מדינה היא סוג של הלוואה המובטחת על ידי הממשלה, וניתן לשלם באמצעותה למטרות שונות.

הלוואות בערבות מדינה מוצעות בדרך כלל על ידי בנקים, איגודי אשראי ומוסדות פיננסיים אחרים המוסמכים על ידי הממשלה. הם מוצעים בדרך כלל ללווים שאינם זכאים להלוואה בנקאית מסורתית או שהתקשו לזכות בהלוואה בנקאית מסורתית.

סוגי האנשים שעשויים להיות זכאים להלוואה מסוג זה כוללים את אלה עם הכנסה נמוכה יותר, אלה עם ציוני אשראי פחות ממושלמים, או כאלה שלא הצליחו לחסוך מספיק כסף כדי לעמוד בדרישות של בנק מסורתי או מוסד פיננסי אחר.

הלוואה בערבות מדינה היא הלוואה בערבות הממשלה. הממשלה תספק ערבות למלווה אם הלווה לא יעמוד בהלוואה. משמעות הדבר היא שהמלווה יכול להיות בטוח יותר במתן הלוואות כספים לאנשים שאולי נמנעו מהם אשראי בעבר.

תוכנית ההלוואות בערבות המדינה נוצרה במקור על ידי הקונגרס בשנת 1970 ושונתה עם הזמן. בשנת 1996, הקונגרס עשה זאת כך שממשלות המדינה יוכלו להציע גם הלוואות אלו לתושביהן.

הלוואות בערבות מדינה הן סוג הלוואה אשר מובטחת על ידי המדינה. הם משמשים בדרך כלל כחלופה להלוואות סטודנטים פרטיות.

ישנם מספר יתרונות של הלוואות בערבות מדינה על פני הלוואות סטודנטים פרטיות. הראשון הוא שהם אינם דורשים בדיקת אשראי, מה שהופך אותם לנגישים יותר עבור סטודנטים בעלי ציון אשראי נמוך או ללא היסטוריית אשראי כלל. שנית, יש להם ריבית טובה יותר מהלוואות סטודנטים פרטיות מכיוון שהריביות נקבעות על ידי המדינה ולא על ידי בנקים ומלווים אחרים. לבסוף, אין עמלת הקמה בעת הגשת בקשה לקבלת הלוואות מסוג זה, אשר עשויות להיות יקרות למדי עם חלק מהמלווים הפרטיים.

תוכניות הלוואות בערבות מדינה מציעות גם אפשרויות החזר גמישות יותר עבור לווים שאולי לא יוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים שלהם

האם ההלוואה מתאימה לעסק חדש?

כן. ההלוואה מתאימה לעסק בהקמה. המדינה מעוניינת בקידום עסקים חדשים ובשיקום המשק לאחר הקורונה.

כמה זמן אורך תהליך קבלת ההלוואה?

לאחר קבלת המסמכים מהלקוח, כלכלני החברה מכינים תכנית עסקית המותאמת במיוחד לכם ומגישים אותה למשרד האוצר. לאחר ההגשה זמן ההמתנה הצפוי הוא 7 ימי עסקים.

מה הקריטריונים להגשת הבקשה?

כל בעל עסק קיים / חדש זכאי להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה במידה ואין בעיות / הגבלות בחשבון הבנק, אין בעיות בהוצאה לפועל ואין בעיות ברשויות המס.

עד כמה הלוואה אפשר לקבל?

להלוואה בערבות המדינה יש מספר מסלולים שבהם ניתן לקבל עד 500,000₪:
*מסלול עסק בהקמה
*מסלול השקעה בעסק
*מסלול הון חוזר

עסק שנפגע מהקורונה יכול לקבל הלוואה בערבות מדינה?

בהחלט. המדינה מעוניינת לשקם עסקים שנפגעו בזמן הקורונה ונותנת הלוואה בתנאים טובים יותר מהמסלולים הרגילים:
1.5% ריבית בממוצע
עד 10 שנים פריסה
עד שנה גרייס (דחיית תשלום)

כמה הלוואה עסק שנפגע הקורונה יכול לקבל?

עד 40% מהמחזור השנתי של העסק

אילו מסמכים בעל העסק צריך לספק?

דוחות בנקאיים כגון עובר ושב,ריכוז יתרות פירוט הלוואות.
דוחות עסקיים מרואה החשבון.
כמובן שהחברה עוזרת ומלווה את בעל העסק בהשגת המסמכים.

מול מי אנו מתנהלים בתהליך הגשת הבקשה להלוואה?

לאחר תחילת התהליך תתנהלו מול כלכלני החברה, בעלי תואר ראשון ושני בכלכלה ומול רואי החשבון שיכינו תכנית עסקית מותאמת לעסק שלכם וילוו אתכם עד לקבלת אישור עקרוני להלוואה.

תוכן עניינים
מלאו את השאלון הבא ונציג יצור איתכם קשר בהקדם:

לחיצה על כפתור "העבר למומחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "קבוצת פתרונות פיננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר מדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

מלאו את השאלון הבא
ונציג יצור איתכם קשר בהקדם:

לחיצה על כפתור "העבר למומחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "קבוצת פתרונות פיננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר מדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.