קרן חושן

קרן חושן – הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בתנאים אטרקטיביים

עקב הצלחתה הרבה של הקרן בערבות המדינה, המאפשרת לעסקים קטנים ועסקים בינוניים אפיק נוסף של קבלת הלוואות בשוק האשראי, הוקמה קרן נוספת – 'קרן חושן' המאפשרת מתן של הלוואות לעסקים קטנים ועסקים בינוניים בתנאים אטרקטיביים ותחרותיים. מטרת הקרן היא להגדיל את התחרות בשוק האשראי בדיוק כפי שעשתה הקרן בערבות המדינה ולפתוח קרנות נוספות שגם הן תספקנה תחרות לחברות האשראי ולבנקים הגדולים וזאת במטרה להבטיח שהלקוח הסופי יקבל הלוואה בתאנים טובים יותר ובפחות זמן.

הגדלת התחרות בשוק האשראי ושיפור התנאים של הלקוח הסופי:

קרן 'גיזה' אשר שימשה בעבר כגוף המתאם מטעם ההלוואות בערבות המדינה זכתה לאחרונה במכרז של משרד הכלכלה לעסקים קטנים ועסקים בינוניים ביחד עם חברות הביטוח הגדולות והמובילות בשוק- חברת הביטוח 'הפינקס' וחברת הביטוח 'הראל'. גם בקרן החדשה תימשך המתכונת שהיתה נהוגה עד כה של העמדת סל יועצים  שיפעל מול קרן חושן ויהווה את הגוף המתאם מול העסקים השונים המבקשים הלוואה.

קרן 'חושן'- יתרונות מעשיים על אפיקי הלוואה אחרים

יתרון הראשון של קרן 'חושן' הוא שני מסלולי ההלוואה המוצעים לעסקים בתנאים אטרקטיביים למדי, ויתרון נוסף ומשמעותי של הקרן הינו זמן ההמתנה של העסקים עד לקבלת אישור על ההלוואה. הלוואה לעסקים מטעם קרן 'חושן' תאושר בהליך מהיר מה שהופך את ההלוואה דרכה לפתרון זריז מאוד יחסית לשאר אפשרויות מתן הלוואה האפשריות בערבות המדינה העומדת על זמן המתנה של ארבעה שבועות.

מסלולי הקרן המוצעים לעסקים:

המסלול הראשון המוצע על ידי קרן 'חושן' לעסקים הינו מסלול למימון הון חוזר  במסלול זה תאפשר הקרן להעמיד הלוואות לכל עסק החל מסכום של מאה אלף שקלים ועד לסכום של מיליון שקלים. כמו כן תהיה אפשרות לגשר על פערים שנוצרים עקב תזרים מזומנים על ידי כך שתוצענה לאותם לקוחות תהיינה הלוואות קצרות טווח לתקופה של עד שישה חודשים.

המסלול השני המוצע על ידי קרן 'חושן' לעסקים הוא מסלול למימן השקעות וצמיחת עסקי-במסלול זה תאפשר הקרן להעמיד הלוואות לכל עסק עד לסכום כולל של חמישה מיליון שקלים ולטווח ארוך שעומד על תקופה של עד ארבע שנים.

לא כל עסק זכאי להלוואה מהקרן:

להגשת בקשות לקרן 'חושן' ישנם תנאי סף שעל העסק המעוניין להגיש בקשה להלוואה לעמוד בהם. ללא תנאים אלה לא יהיה ניתן להגיש את הבקשה מלכתחילה ויהיה על העסק להמתין עד שיעמוד בתנאי הסף או למצוא פתרונות אחרים לקבלת ההלוואה. הפרמטרים הראשונים שיש לעמוד בהם הינם פרמטרים פיננסיים שהינם בהתאם לכללים החשבונאיים הרגילים ותקפים בכל הקרנות המספקות הלוואות לעסקים. שאר הפרמטרים של הקרן לצורך הגשת בקשה הם:

  1. על העסק המבקש את ההלוואה להיות או חברה בע"מ, או שותפת או עוסק מורשה.
  2. על העסק המבקש את ההלוואה להיות בעל וותק של שנתיים. בקרן זו לא יתאפשר לעסק להגיש בקשה להלוואה במידה ומדובר בעסק חדש או לקבל הלוואה לצורך פתיחת עסק.
  3. אין על העסק המבקש את ההלוואה להיות פעיל בתחומים הבאים: קבלנות בניין, יזמות נדל"ן כולל תמ"א, הימורים או שירותי מטבע.
  4. על העסק המבקש את ההלוואה להראות התנהלות תקינה בחשבון העסק במשך ששת החודשים שקודמים להלוואה כמו כן על כל ההתנהלות והפעילות הפיננסית של העסק להיות תקינה אשר עומדת בפרמטרים לקבלת הלוואה של שאר הקרנות בערבות המדינה.

יש לקחת בחשבון שתהינה הגבלות על העסקים המגישים בקשה להלוואה ביחסים עם הלוואות בערבות המדינה אך אלו הגבלות שטרם הוחלטו ונסגרו סופית.

אכן מדובר בתנאים אטרקטיביים לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים אך יש לזכור שקרן 'חושן' הינה קרן חדשה שנמצאת בתהליכים של למידה של השוק ותשנה את התנאים של ההלוואות שמוצעות דרכה לעסקים עם למידת צרכי הלקוחות והבנת כל עסק ועסק.

האם ההלוואה מתאימה לעסק חדש?

כן. ההלוואה מתאימה לעסק בהקמה. המדינה מעוניינת בקידום עסקים חדשים ובשיקום המשק לאחר הקורונה.

כמה זמן אורך תהליך קבלת ההלוואה?

לאחר קבלת המסמכים מהלקוח, כלכלני החברה מכינים תכנית עסקית המותאמת במיוחד לכם ומגישים אותה למשרד האוצר. לאחר ההגשה זמן ההמתנה הצפוי הוא 7 ימי עסקים.

מה הקריטריונים להגשת הבקשה?

כל בעל עסק קיים / חדש זכאי להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה במידה ואין בעיות / הגבלות בחשבון הבנק, אין בעיות בהוצאה לפועל ואין בעיות ברשויות המס.

עד כמה הלוואה אפשר לקבל?

להלוואה בערבות המדינה יש מספר מסלולים שבהם ניתן לקבל עד 500,000₪:
*מסלול עסק בהקמה
*מסלול השקעה בעסק
*מסלול הון חוזר

עסק שנפגע מהקורונה יכול לקבל הלוואה בערבות מדינה?

בהחלט. המדינה מעוניינת לשקם עסקים שנפגעו בזמן הקורונה ונותנת הלוואה בתנאים טובים יותר מהמסלולים הרגילים:
1.5% ריבית בממוצע
עד 10 שנים פריסה
עד שנה גרייס (דחיית תשלום)

כמה הלוואה עסק שנפגע הקורונה יכול לקבל?

עד 40% מהמחזור השנתי של העסק

אילו מסמכים בעל העסק צריך לספק?

דוחות בנקאיים כגון עובר ושב,ריכוז יתרות פירוט הלוואות.
דוחות עסקיים מרואה החשבון.
כמובן שהחברה עוזרת ומלווה את בעל העסק בהשגת המסמכים.

מול מי אנו מתנהלים בתהליך הגשת הבקשה להלוואה?

לאחר תחילת התהליך תתנהלו מול כלכלני החברה, בעלי תואר ראשון ושני בכלכלה ומול רואי החשבון שיכינו תכנית עסקית מותאמת לעסק שלכם וילוו אתכם עד לקבלת אישור עקרוני להלוואה.

תוכן עניינים
מלאו את השאלון הבא ונציג יצור איתכם קשר בהקדם:

לחיצה על כפתור "העבר למומחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "קבוצת פתרונות פיננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר מדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

מלאו את השאלון הבא
ונציג יצור איתכם קשר בהקדם:

לחיצה על כפתור "העבר למומחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "קבוצת פתרונות פיננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר מדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.