5 טיפים לפני שלוקחים הלוואה בערבות המדינה

כל סוגי העסקים צריכים כסף בכדי לפעול, כסף שלא תמיד יש להם זמין למטרה שלשמה הם צריכים אותו. הרבה בעלי עסקים פונים לגופים שונים בכדי להגיש בקשה לקבלת הלוואה, אבל גם יש בעלי עסקים הנמנעים מכך. אולי זה הפחד שלא יאשרו להם, שאין להם תנאים טובים לקבלת הלוואה, שהם לא יעמדו בתנאי ההחזר. ואולי זו העובדה שמדובר בתהליך שיכול להיות ארוך ומייגע ואין להם ערבים ובטחונות בכדי לאפשר אותו. הצורך לייעל ולפשט את תהליך ההלוואות לעסקים הוא אחת הסיבות שהוקמה האפשרות של הלוואה בעקבות המדינה. הקרן הוקמה בשיתוף משרד האוצר תחת אגף החשב הכללי ביחד עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ומטרה לאפשר לאותם עסקים להגיש בקשה ולקבל הלוואה בערבות המדינה.

טיפים חשובים לפני שלוקחים הלוואה בערבות המדינה:

טיפ ראשון ללקיחת הלוואה בערבות המדינה- סדרו את העניינים החוקיים העסקיים שלכם. וודאו שאכן העסק רשום בצורה חוקית (עוסק מורשה או חברה או שותפות או עמותה) בדקו שאין לכם הגבלה על החשבון שלכם ולא של אף אחד משאר בעלי השליטה בעסק ושהעסק פועל ואינו נמצא בתהליך של סגירת חובות, פירוק והסדר נושים הוצאה לפועל או הקפאת נכסים.

טיפ שני ללקיחת הלוואה בערבות המדינה- זכרו שמדובר בהלוואה וגם אם המדינה ערבה לכם ומגדילה את הסיכויים לקבל את ההלוואה, עדיין מדובר בסכום שתצטרכו להחזיר. החליטו על סכום בגובה שצריך לא יותר מדי ולא פחות מדי בכדי שלא תתקעו עם החזר חודשי גבוה מדי או להיפך- תתקעו ללא מספיק כסף לבצע את הפעולה שלשמה לקחתם את ההלוואה.

טיפ שלישי ללקיחת הלוואה בערבות המדינה- אל תסתפקו בלהגיש בקשה להלוואה מבנק אחד. המדינה מאפשרת לקבל את ההלוואה בכל אחד מהבנקים הבאים- בנק לאומי, בנק מזרחי טפחות, בנק מרכנתיל דיסקונט, הבנק הבינלאומי ובנק אוצר החייל. זה לא חייב להיות הבנק שבו מתנהל החשבון העסקי שלכם וגם אם בנק אחד סירב להלוואה בנק אחר יכול לאשר אותה.

טיפ רביעי ללקיחת הלוואה בערבות המדינה- גם בהלוואה זו יש כמה מסלולים שונים והריבית משתנה בהתאם למסלול. בדקו את המסלולים, השוו את התנאים ובחרו את זה שאכן תוכלו לעמוד בו. קראו את האותיות הקטנות לגבי עמלות ותשלומים נוספים שיהיה עליכם לשלם (כמו לדוגמא עמלה ברגע שהכסף מתקבל) שלא תופתעו בהמשך והכניסו את אותם תשלומים לחישובים שלכם.

טיפ חמישי ללקיחת הלוואה בערבות המדינה- למרות שקיימת האפשרות להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה באופן עצמאי התייעצו עם אנשי מקצוע בתחום לפני הגשת הבקשה או נצלו את האפשרות להגיש אותה דרך הגוף המקשר והמייצג.

תוכן עניינים
מלאו את השאלון הבא ונציג יצור איתכם קשר בהקדם:

לחיצה על כפתור "העבר למומחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "קבוצת פתרונות פיננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר מדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

מלאו את השאלון הבא
ונציג יצור איתכם קשר בהקדם:

לחיצה על כפתור "העבר למומחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "קבוצת פתרונות פיננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר מדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.